|

Gemi Kullanma (Ship Handling) Eğitimi

GEMİ KULLANMA/MANEVRA (SHIP HANDLING) EĞİTİMİ
Programın AdıGemi Kullanma Eğitimi (Ship Handling)
Programın Süresi16 Ders Saati
Program Başlama-Bitiş TarihleriTalep Edildiğinde
Program KontenjanıMaksimum 5 kişi
Eğitim Türü2 Gün Yüz Yüze Eğitim
Eğitimin Uygulanmasıİlk gün 8 saat teorik, ikinci gün 8 saat senaryo uygulamalı simülatör eğitim olmak üzere toplam 16 ders saati olarak planlanmıştır. Her bir ders saati 45 dakika olup ders araları 5’er dakikadır.
Programın Amacı Gemi kullanma ve gemi manevralarında köprüüstü personelinin durumsal farkındalığının artırılması, bilgi, birikim ve gözlem yetilerinin kuramsal ve uygulamalı olarak kuvvetlendirilmesini sağlamak ve ünsiyetlerini artırmak.
Kimler KatılabilirTüm güverte zabitleri.
Ders ProgramıBirinci Gün (Teorik)-09.00-17.00 (8h) Durumsal Farkındalık, Köprüüstü Uyumu, Genel Manevra Prensipleri, Pivot Noktası, Dirençler,                  Devir Dairesi, Kuvvet Kaynakları, Demirleme, Aborda Olma, Manevralarda Römorkör Kullanımı,      Dar Kanalda Seyir, Akıntı, Sığ Su ve Bank Etkileri, Squat Etkisi, Acil Durumlar.   İkinci Gün (Uygulama)-09.00-17.00 (8h) Seçili senaryolar ve örnek geminin özellikleri kapsamında; birinci gün üzerinde durulan konuların, Simülatör Merkezinde bulunan köprüüstü simülatöründe uygulamalarının icra edilmesi.    
Öğretim ElemanlarıUzakyol Kaptanı ve Denizci Eğitimci Haldun TOKAY.
Eğitime Kayıt İçin Gerekli BelgelerGemiadamı Cüzdanı fotokopisi.T.C Kimlik Kartı Fotokopisi,Eksiksiz doldurulmuş PÜSEM Kursiyer Bilgi Formu (Formun sadece 1. sayfası doldurulacak) Form,«Buraya» tıklayarak indirilebilir. “Buraya” tıklayarak eğitime ön kayıt yaptırabilirsiniz.
Program Ücreti5.000 TL (KDV Dâhil). Ödeme ve Banka ile ilgili detaylar için“Buraya” tıklayınız.
İletişimSabit Telefon           : 0216-581 00 87                                      Web: pusem.pirireis.edu.tr
Cep Telefon             : 0544-508 15 31                                       E-posta: pusem@pirireis.edu.tr

Similar Posts