Deniz Yolu Taşımacılığı Belgeleri Eğitimi

Programın AdıDeniz Yolu Taşımacılığı Belgeleri Eğitimi
Programın Süresi7 Ders Saati
Program Başlama-Bitiş Tarihleri02 Mayıs 2024
Program KontenjanıMaksimum 150 kişi
Eğitim Türü1 Gün Yüz Yüze Eğitim
Eğitimin UygulanmasıEğitim, 02 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.00-17.00 saatleri arasında toplam 7 ders saati olarak planlanmış olup Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Kampüsü Güneş Taner Konferans Salonunda yapılacaktır. Her bir ders saati 45 dakika olup ders araları 5’er dakikadır.
Programın Amacı Konşimento, hazırlık mektubu, charter party sözleşmesi ve demuraj konularında bilgi vermek.
Kimler KatılabilirGenel Yük ve Konteyner Gemilerinde çalışan zabitler ile bu gemileri işleten firmaların ofislerinde görev alan personel.
Ders Programı02 Mayıs 2024-09.00-17.00 (8h) Deniz Ticareti Hukukunda Taşıyan Taşıyanın Sorumluluğu (Özellikle Başlangıçtaki Elverişsizlikten Doğan Sorumluluk ile Eşyanın Zıyaı, Hasarı ve Geç Teslimden Doğan Sorumluluk) Taşıyanın Sorumluluktan Kurtulması; Mutlak ve Nispi Sorumsuzluk Halleri Taşıyanın Gemiadamının Geminin Teknik Sevk ve İdaresine İlişkin Kusurlarından Sorumluluğu Taşıyanın Hakları – Navlun Deniz Ticareti Sözleşmelerine Genel Bakış Navlun Sözleşmesi, Tanım ve Unsurları ve Charter Party Yükleme (Tahmil) ve Boşaltma (Tahliye) * Hazırlık İhbarı * Bekleme süreleri (Starya ve Sürastarya -Demuraj) ve Sürelerin hesaplanması * Yükleme ve Boşaltma Belgeleri (Sürelerle İlgili Belgeler; Hazırlık İhbar Mektubu, Olaylar Tutanağı, Zaman Çizelgesi. Yükle ilgili belgeler; Yükleme Ordinosu, Kargo Raporu, Teslim Ordinosu) Konişmento Navlun Sözleşmesinin Sona Ermesi Navlun Sözleşmelerinin Uygulanmasında Çıkan Başlıca Sigorta Sorunları Soru-Cevap Tartışma
Öğretim ElemanlarıProf.Dr.Sezer Ilgın, Prof.Dr.Ahmet Samim Ünan ve Doç.Dr.Fevzi Topsoy.
Eğitime Kayıt İçin Gerekli BelgelerGemiadamı Cüzdanı Fotokopisi,Denizcilik firmasında çalıştığını gösterir belge.T.C Kimlik Kartı Fotokopisi,Eksiksiz doldurulmuş PÜSEM Kursiyer Bilgi Formu (Formun sadece 1. sayfası doldurulacak).
Program Ücreti3.000 TL (KDV Dâhil). Ödeme ve Banka ile ilgili detaylar için“Buraya” tıklayınız.
İletişimSabit Telefon           : 0216-581 00 87                                      Web: pusem.pirireis.edu.tr
Cep Telefon             : 0544-508 15 31                                       E-posta: pusem@pirireis.edu.tr

Similar Posts