|

Yat Kaptanı (149 GT) Eğitimi

YAT KAPTANI 149 GT EĞİTİMİ
Programın AdıYat Kaptanı 149 GT Eğitimi
Programın Süresi200 Ders saati
Program Başlama-Bitiş Tarihleri22 Nisan-27 Haziran 2024
Program Kontenjanı34 kişi
Eğitim TürüYüz Yüze
Eğitimin UygulanmasıTeorik dersler hafta içi, akşam 17.00-20.15 saatleri arasında icra edilecektir. Teorik STCW dersleri dışında kalan diğer teorik derslerde her kursiyerin toplam 8 günlük devamsızlık hakkı bulunmaktadır. 3’er günlük STCW uygulama ve denizde uygulama dersleri ise hafta içi gündüz 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacak olup katılım zorunludur. Her bir ders saati 45 dakika olup ders araları 5’er dakikadır.
Programın Amacı Yat sektöründe istihdam edilecek Yat Kaptanı (149 GT) adaylarına, Gemiadamları ve Kılavuz Kaptanlar Eğitim ve Sınav Yönergesinde belirtilen müfredat kapsamında; mesleki bilgi, beceri ve yeteneklerin kazandırılmasını ve sektördeki gelişmelerin aktarılmasını amaç edinmektedir.  
Kimler KatılabilirEğitime, T.C. vatandaşı en az lise mezunu, istenen sağlık ve adli sicil şartlarına haiz herkes katılabilir.
Ders ProgramıGemiadamları ve Kılavuz Kaptanlar Eğitim ve Sınav Yönergesi Ek-12’de belirtilen Yat Kaptanı 149 GT Eğitimi Asgari Gereklilikleri kapsamında yer alan müfredata uygun olarak;   Teorik Dersler:Yat İntibak,                         Gemicilik,Denizde Haberleşme,Seyir,Meteoroloji,Denizcilik İngilizcesi,Denizde Emniyet ve Gemi Güvenlik,Uygulama Dersleri:STCW Uygulamaları,Denizde Tekne Uygulamaları dersleri icra edilecektir.
Öğretim ElemanlarıDMYO Öğr.Gör.Rahim CONGULOĞLU, DMYO Öğr.Gör.Gör.Şenol AKYOL, DMYO Öğr. Üy. Dr. Abdullah KÖKTÜRK, Denizci Eğitimci Büşra ECE, Denizci Eğitimci Fatih BAKKALOĞLU, Denizci Eğitimci Alp KIRIKKANAT, Denizci Eğitimci Hilmi ECE.
Eğitime Kayıt İçin Gerekli BelgelerEn az lise mezunu olduğunu gösterir diploma fotokopisi,T.C. Kimlik Kartı fotokopisi,E-Devlet sisteminden alınacak adli sicil kaydı ve ikametgâh belgesi,Gemiadamı Sağlık Cüzdanı,Eksiksiz doldurulmuş PÜSEM Kursiyer Bilgi Formu (Formun sadece 1. sayfası doldurulacak) Form,«Buraya» tıklayarak indirilebilir. “Buraya” tıklayarak eğitime ön kayıt yaptırabilirsiniz.
Program Ücreti20.000 TL (KDV Dâhil) – PRU personeli ve PRU öğrencileri için 17.000 TL (KDV Dâhil). Ücretler 6 aya kadar PARAM sistemi üzerinden taksitlendirilebilmektedir. Ödeme ve Banka ile ilgili detaylar için“Buraya” tıklayınız.
İletişimSabit Telefon           : 0216-581 00 87                                      Web: pusem.pirireis.edu.tr
Cep Telefon             : 0544-508 15 31                                       E-posta: pusem@pirireis.edu.tr

Similar Posts